TROUG günü yaklaşıyor, sunumlar için elleri görelim

TROUG günü 2012 için sunum önerilerini toplamaya başladık. TROUG oluşumu hepimizin, sahip çıkıp sunum yapma önerilerinde bulunmamız önemli, özellikle de Türk Oracle topluluğunun öne çıkan isimleri mutlaka bu konuda hassas davranmalılar.

Benden geçti desem yeridir, teknik tarafım giderek geri plana kayarken ekibime iyi bir lider olma çabam giderek ön plana çıkıyor. Bu anlamda uzman olduğum dönemde “karanlık taraf” olarak nitelediğim yöneticilik dönüşümüm çoktan tamamlandı diyebiliriz :) Bu koşullarda peki ben TROUG ‘a nasıl destek olacağım? Çevremdeki istekli ve potansiyeli yüksek gençleri yine sunum yapma konusunda teşvik edeceğim elbette ve omuz vereceğim-kaliteli zaman ayıracağım ihtiyaçları oldukça hepsine. Ama aklımı kurcalayan soru ben de sunum yapmalı mıyım, yapmam TROUG için iyi olacak ise nasıl bir konuya odaklanmalıyım teknik bir sunum yapmam ne kadar doğru olur? Bu düşünceler içinde siz dost takipçilerin yorumlarını merak ediyorum aslında, siz ne dersiniz?

Son üç senemi özetleyen, dünyanın en büyük veri ambarlarından birinin geliştirme ve test ekiplerinin yönetim ihtiyaçları üzerine kısa bir sunum nasıl olur mesela :)

TROUG Day 2012 Call for Papers

4 Comments

  1. son cümleniz bence hiç bir öneriye fırsat vermez :) sunduğunuz seçenek yeni başlayanlar için resmen aranan kan :)

  2. gurcanorhan says:

    Bence sen de sunum önerisi yapmalısın. Katılmadığım tek bir cümle “benden geçti desem yeridir”. Senden hiçbir zaman geçmeyecek. :-)

  3. “benden geçti desem yeridir” cümlesi senin için en geçersiz cümledir heralde abi. Senden dinlemek istediğim en az 2 teknik konu var :) . Ama son önerinde bence enfes olur, çünkü Türkiye’de bu ölçekte bir BIS operasyonu yöneten 2. bir kişi varmıdır pek emin değilim.

  4. Bence de veri ambarı konusu güzel olur. Teknik konu olcaksa da tuning diyorum ben :)

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s